Doğu Ekspresine Bilet Bulmak

Doğu Ekspresine Bilet Bulmak

Son yılların en popüler seyahati Doğu ekspresine talep oldukça fazla, bu nedenle bilet almak oldukça zorlaştı. Bu yazımda bilet alabilmenizi sağlayacak birkaç tüyo vereceğim.

Biletler satışa çıkar çıkmaz almak
Doğu ekspresinin biletleri 1 ay önceden satılmaktadır, biletler günlük olarak genellikle gece saat 03:00 ile 07:00 arasında satışa koyulmakta. Bu saatlerde siteden biletlerin satışa çıkıp çıkmadığını sıklıkla kontrol ederseniz bilet bulma şansınız oldukça yüksek.

(Aklımda bununla ilgili bir proje var, ilerleyen günlerde kullanımınıza açıp sizlerin daha kolay bilet almasını sağlamayı hedefliyorum.)

Yakın günlerin biletlerini kontrol etmek
Doğu ekspresine aldığınız biletleri rahatlıkla iptal etme şansınız olduğundan birçok yolcu son günlerde biletlerini iptal ediyor. Bu nedenle sürekli bir ay sonrasının biletlerine bakmak yerine yarının biletlerine hatta aynı günün biletlerine bakabilirsiniz.

Tur firmaları
Bu yöntem biraz tuzlu (fiyat anlamında) olsa da istediğiniz güne bilet alma şansınız var. Birçok tur firması kış aylarında Doğu ekspresine vagon ekleterek turlar satmakta. Doğu ekspresi ile Kars’a gittikten sonra birkaç gün otelde kalabilir, rehberler eşliğinde Kars turu yapabilirsiniz, daha sonrada uçakla geri dönebilirsiniz. Bu yöntem biraz pahalıda olsa işinizi oldukça kolaylaştırabilir.

Benim önerim
Yukarıda da anlattığım gibi, bilet bulmak son zamanlarda oldukça zorlaştı bu yüzden bence Kars’a giderken uçakla gidebilirsiniz. Dönüş yolculuğunda ise Doğu ekspresine daha kolay bilet bulabilir ve eşsiz manzaraların tadını -çok fazla uğraşmadan- çıkarabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Merhaba Dünya!
  • 7 OCAK 2019
  • 52 görüntülenme
1 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
FARUK AKBAŞ
2 ay önce

Tur firmalarınına baktım, dediğiniz gibi Doğu ekspresi bileti bulmak çok kolay hemen hemen her tarihte var ancak fiyatlar biraz pahalı geldi.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.